Badania NFO – GSD IV, BUR – GM2

Od 1 stycznia 2012 koty norweskie leśne, które mają być użyte do hodowli muszą być przetestowane w kierunku choroby spichrzeniowej glikogenu GSD IV. Po homozygotach n/n nie trzeba badać, wymagane są dokumenty dot. badań rodziców. Certyfikat badania GSD4 należy przesłać do klubu.

To samo dotyczy badań kotów BUR na GM2. Certyfikat badań musi być dostarczony najpóźniej z kartą miotu.

W przypadku krycia zagranicą, należy postarać się o kopię badania kocura (ew. rodziców kocura jeżeli byli n/n)

PRZYPOMNIENIE UCHWAŁY FPL z WALNEGO  2015

UCHWAŁA NR 10
„Osoba, będąca członkiem indywidualnym stowarzyszenia zrzeszonego
w Felis Polonii nie może równocześnie posiadać zarejestrowanej hodowli
w organizacji felinologicznej niezrzeszonej w World Cat Congress.

REGULAMIN ŻÓŁTEJ KARTY

CZYTAJ REGULAMIN

Pokaz kotów w Siedlcach

W niedzielę 30 września 2012, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Chodowie, w g.11-16 odbył się pokaz kotów rasowych. Impreza została zorganizowana przy wsparciu i współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie.

Fotorelację z pokazu można obejrzeć tutaj »

Pokaz kotów – 17 marca 2013

pokaz2013-03-17

Organizatorzy:
• Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego 
• Stowarzyszenie Polskich Kotów PFA
serdecznie dziękują uczestnikom i odwiedzającym ?

Wszystkie pieniądze z pokazu zostały przekazane dla Straży Zwierząt powiatu Grodziskiego na zakup nowych klatek, karmy i sterylizacje dziko żyjących kotów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pokazu »

Pokaz kotów – Wrzesień 2013

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pokazu

pokaz2013-09-29

Deklaracja podatkowa dla hodowców kotów

Zgodnie z Ordynacja Podatkową każdy hodowca kotów zobowiązany jest złożyć PIT-6 (deklaracja do wymiaru zaliczek podatku dochodowego od przychodów działów specjalnych produkcji rolnej) za rok 2012 najpóźniej do 30.11.2011 r.

Zakaz sprzedaży kotów na aukcjach

Zarząd FPL Felis Polonia przypomina wszystkim hodowcom o całkowitym zakazie sprzedaży kotów z rodowodami FPL (regulamin hodowlany FIFe: B&R.R 3.3.2) w sklepach zoologicznych, do celów badawczych i na aukcjach, w tym na aukcji internetowej allegro.pl (Zakaz dotyczy również OGŁOSZEŃ o posiadaniu kotów w hodowli. Nie wolno dawać żadnych informacji w częściach aukcyjnych i również OGŁOSZEŃ).

Zarządy Klubów i Stowarzyszeń FPL zobowiązane są do wyciągania konsekwencji wobec swych członków łamiących ten zakaz.

Przynależność do klubu

W wyniku dyskusji prowadzonej na Walnym Zgromadzeniu Członków Polskiej Federacji Felinologicznej FELIS POLONIA w Łodzi w dniu 5.03.2011 zarząd federacji FPL podjął uchwałę:
Każdy członek zwyczajny (osoba) należący do stowarzyszenia/klubu zrzeszonego w Polskiej Federacji Felinologicznej FELIS POLONIA (członka FPL) może należeć wyłącznie do jednego stowarzyszenia/klubu (członka) działającego pod patronatem federacji FELIS POLONIA.

Wynika z tego, że członek indywidualny (osoba) nie może należeć do dwóch lub więcej stowarzyszeń/klubów zrzeszonych w Felis Polonia.